Spotkanie organizacyjne dla uczestników szkolenia wyjazdowego do Teksasu

15 stycznia br. odbyło się spotkanie organizacyjne dla uczestników organizowanego przez PZPRZ szkolenia wyjazdowego do Teksasu w dniach 21 luty – 4 marca 2024.

Oprócz spraw typowo organizacyjnych (czyli jak przygotować się do wyjazdu, sprawy formalne oraz jak wygląda program merytoryczny szkolenia), które przedstawiła Katarzyna Boczek, koordynator wyjazdu ze strony PZPRZ, omówiono też kilka innych ciekawych tematów.

O rolnictwie Stanów Zjednoczonych, w tym o rolnictwie w Teksasie opowiedziała słuchaczom Mira Kobuszyńska, specjalista ds. rolnych Europa Centralna, kraje bałtyckie, Departament Rolnictwa USA,  Ambasada USA w Polsce.

Aktualną sytuację na rynku nawozów oraz jakie propozycje na 2024 r. ma dla rolników firma Chemirol omówił dyr. Hubert Kamola.

Prelekcję o tym, dlaczego stosowanie nawozów wapniowych w Polsce jest stale aktualne wygłosił natomiast dyr. Michał Wojciak, Nord Kalk Sp.z o.o.

O planowanych działaniach  Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych w 2024 roku wspomniał Przemysław Bochat, prezes PZPRZ.