PZPRZ Patronem Branżowym Targów AGRO-PARK w Lublinie

Rolniku! Planujesz zmodernizować swoje gospodarstwo? Chcesz poznać najnowsze trendy na 2019 rok?  Spędź weekend na Targach Lublin i zobacz największą ekspozycję w historii wydarzenia.  XII edycja Targów Agro-Park odbędzie się w dniach 2-3 marca 2019. Wstęp bezpłatny. Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych jest Patronem Branżowym tych Targów.

Targi Rolnicze Agro-Park to bardzo ważne i cieszące się wielką popularnością święto dedykowane branży rolniczej. Udział w Targach to dla rolników wielkie emocje i najlepsza motywacja do podjęcia decyzji na temat inwestycji w nowy sprzęt.  To też możliwość odbycia spotkań z autorytetami z branży.

40 nowych firm

Rolnicy, którzy profesjonalnie podchodzą do rozwoju swoich gospodarstw znajdą na Targach Agro-Park wszystko, czego potrzebują. Będą mogli liczyć na rozmowy z innymi osobami z branży rolniczej, spotkania z ekspertami i wysłuchanie pomocnych wykładów. Ekspozycja w tym roku będzie wyjątkowo bogata – pojawi się 40 nowych firm, w tym kilkanaście z zagranicy, m.in. z Danii i Holandii. Łącznie na targach zaprezentuje się ponad 200 wystawców i będzie to rekordowa ekspozycja w 12-letniej historii Agro-Parku.

Szeroki zakres tematyczny

Tradycyjnie podczas targów pojawią się imponujące maszyny wielkiego kalibru, które znajdą zastosowanie w gospodarstwach dużych i mniejszych. Najnowsze urządzenia będą cieszyć oko każdego zwiedzającego. Ekspozycja będzie niezwykle różnorodna  – podkreśla Mirosław Maciej Wituch, dyrektor projektu ze strony Targów Lublin – pojawią się nie tylko maszyny, ale także chemia, nawozy i środki ochrony roślin. Nie zabraknie nasion i pasz oraz wyposażenia budynków inwentarskich – dodaje. Podczas Targów Rolniczych znajdą coś dla siebie również osoby, zainteresowane finansami dla rolnictwa, budownictwem wiejskim, czy technologiami OZE. Będą również produkty regionalne oraz przedstawiciele wydawnictw branżowych i jednostki świadczące usługi dla rolnictwa.

Konferencja o ochronie upraw

W sobotę 2 marca odbędzie się konferencja z udziałem ekspertów. Zainteresowani wysłuchają wykładów dotyczących adiuwantów, zwalczania szkodników kukurydzy oraz ochrony zbóż. Wykład „Ochrona zbóż przed chorobami” zaprezentuje dr Zuzanna Sawinska, prelekcję „Metody ochrony kukurydzy przed szkodnikami i nowe zagrożenia” poprowadzi dr Paweł Bereś, natomiast przedmiotem wystąpienia prof. dr hab. Zenona Woźnicy będą adiuwanty w praktyce. Wstęp na konferencję jest bezpłatny.

Bezpłatny wstęp i dofinansowanie dla grup

Wstęp na Targi Rolnicze jest darmowy, a grupy zorganizowane mogą liczyć na dofinansowanie. Osoby mieszkające poza Lublinem, lub poza województwem lubelskim mają możliwość dojechania na Targi w grupie zorganizowanej, której zostanie przyznane dofinansowanie za podróż w stronę Lublina. Zgłoszenia należy dokonać do 28 lutego na stronie internetowej www.agropark.pl.