Ciekawy program wsparcia dla zainteresowanych rozwijaniem biznesu rolnego na Węgrzech

Szanowni Państwo,

Jak poinformowało Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych polskie Ministerstwo Rozwoju i Technologii w komunikacie, węgierskie Ministerstwo Rolnictwa w najbliższym czasie planuje wydanie rozporządzenia, wprowadzającego system bardzo atrakcyjnych dofinansowań inwestycji w produkcji rolnej oraz w branży przetwórstwa spożywczego.

Jak zaznacza MRiT, stosunkowo niewielkie wymagania formalne, uproszczona procedura przyznawania środków finansowych przez węgierską administrację oraz zakres planowanych dotacji, sprawiają, że przedmiotowy program może być bardzo interesujący również dla polskich podmiotów, planujących inwestycje typu greenfield/brownfield na Węgrzech lub zainteresowanych przejęciami węgierskich podmiotów z branży przetwórstwa spożywczego.

Ze względu na planowany, bardzo krótki termin na składanie wniosków o dofinansowanie, resort rozwoju i technologii prosi wszystkie zainteresowane podmioty o kontakt z budapesztańskim biurem PAIH S.A.: e-mail: budapest@paih.gov.pl lub pod nr tel.: +36 1800 1020.

W załączeniu poniżej specyfikacja w j. polskim, w której określono m.in. wysokość dotacji, cele, na które można wydać pieniądze oraz spodziewane terminy ogłoszenia naboru.