Dożynki Prezydenckie w Spale z udziałem Zarządu PZPRZ

Za „trud ciężkiej pracy i służbę dla polskiego społeczeństwa“ dziękował 16 września, rolnikom w imieniu polskiego państwa i jego obywateli prezydent Andrzej Duda, który wraz z małżonką Agatą po raz czwarty zawitał do Spały, by wziąć udział w Dożynkach Prezydenckich 2018. Rolniczemu świętu towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda nic zatem dziwnego, że do malowniczej i urokliwej Spały przyjechały setki ludzi z całego kraju.
W Dożynkach Prezydenckich 2018 w Spale wzięli udział przedstawiciele Zarządu PZPRZ.
Główne obchody święta plonów rozpoczęły się od mszy świętej w intencji rolników w kaplicy polowej Armii Krajowej. Uczestniczyli w niej również m.in. minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, liczni parlamentarzyści, a także władze samorządowe województwa i powiatu tomaszowskiego. Mszę św. odprawił arcybiskup metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź. Dziękował Bogu za udany, choć niełatwy sezon zbiorów, a rolnikom za ich pracę i ciężki trud.
Po mszy Para Prezydencka udała się do parku znajdującego się nieopodal kaplicy, gdzie wsadziła dąb z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, poświęcony w Rzymie przez papieża Franciszka. Następnie Andrzej Duda z małżonką wraz z barwnym i kolorowym korowodem dożynkowym przeszli na stadion Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, gdzie odbył się ceremoniał dożynkowy. Poprowadził go Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze“. Prezydentowi i jego małżonce towarzyszyli starostowie dożynek – Ewa Szydłowska z województwa mazowieckiego i Mariusz Załoga z województwa opolskiego.