Nagroda od PZPRZ w konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2018

Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych jest zainteresowany wspieraniem prowadzonych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego działań na rzecz zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników. Dlatego też, Piotr Doligalski, Członek Zarządu PZPRZ wręczył dziś w imieniu Związku w trakcie uroczystej gali na AGRO SHOW 2018 w Bednarach – Panu Pawłowi Hazuce – zwycięzcy tegorocznego konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, organizowanego przez KRUS, nagrodę rzeczową w postaci zestawu narzędziowego.

Pan Paweł jest zwycięzcą tegorocznego konkursu z województwa pomorskiego. Posiada 9 ha gruntów, które formalnie stały się jego własnością niedawno, na początku tego roku. Gospodarstwo przejął od rodziców, pracował w nim od wielu lat.

Z uwagi na bliskie sąsiedztwo miasta i słabe gleby, gospodarstwo specjalizuje się w produkcji warzyw: ziemniaków, ogórków gruntowych, pietruszki, marchwi, buraków czerwonych, kapusty, fasolki szparagowej i selera. Taki pomysł na rolnictwo w trudnych warunkach funkcjonuje w rodzinie Państwa Hazuków od 30 lat. Wyprodukowane warzywa od 1980 r. sprzedawane są na okolicznych targowiskach. Rolnicy mają szerokie grono stałych klientów, bo dbają o wysoką jakość produkowanych warzyw, m.in. ograniczając ilość stosowanych zabiegów chemicznych, przestrzegając okresów karencji, a także wykonując zbiory prostymi maszynami. Praca w gospodarstwie Pana Hazuki jest bardzo uciążliwa, wiele czynności wykonuje się ręcznie, a sprzedaż warzyw odbywa się przez cały rok, w godzinach porannych. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu rodziców oraz rodzeństwa gospodarstwo rozwija się i przynosi satysfakcjonujące dochody.

PZPRZ gratuluje Panu Hazuce sukcesów i życzy dalszych osiągnięć w gospodarowaniu.