Nowy rynek zbytu dla kukurydzy

Brytyjska firma konsultingowa GMTL zwróciła się do nas z prośbą o przekazanie poniższych informacji polskim interesariuszom, którzy mogą być zainteresowani pozyskaniem nowego rynku zbytu dla kukurydzy.

Firma GMTL działa na rynku nieprzerwanie od 2012 roku, świadcząc usługi doradcze na całym świecie. Siedziba firmy znajduje się w Londynie i jest wspierana przez biura w Waszyngtonie, Kairze, Zurichu oraz Mediolanie. Zadaniem firmy GMTL jest niesienie wsparcia klientom w prowadzeniu biznesu i przewidywanie potencjalnych trudności w sektorach w ponad 150 krajach.

Kilka krajów południowoafrykańskich (między innymi Zimbabwe, Malawi i Zambia) ogłosiło suszę w wyniku zmian klimatycznych, co przełożyło się na bardzo niskie zbiory. Obecnie prywatne firmy mogą importować kukurydzę ze wszystkich krajów producenckich, gdzie mogą ją pozyskać, aby sprostać zapotrzebowaniu. W związku z tym, południowoafrykańskie firmy zgłaszają się m.in. do GMTL, aby konsultanci pomogli im w pozyskaniu nowych partnerów biznesowych. Polska wydaje się im jednym z kluczowych rynków, z którym mogliby nawiązać relacje.

Osoby zainteresowane mogą zwrócić się z zapytaniami bezpośrednio do jednego z doradców GMTL Pana Mathula Lusinga mathula.lusinga@gmtl.co.uk.

W  załączniku specyfikacja kukurydzy przekazana przez GMTL.